Zažít město jinak na Buďánkách 2013

IMG_9756Buďánka se tuto sobotu opět připojila k celopražské sousedské slavnosti Zažít město jinak, pořádané sdružením Automat.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout tady.

Akce se zůčastnilo okolo 300 sousedů, přátel i nově okouzlených příchozích. Proběhly dvě komentované procházky osadou (jedné z nich se zůčastnil i Knížepán), které opět rozproudily debatu o budoucnosti Buďánek a daly příležitost k novým kontaktům a sousedským spojenectvím.Workshop Nenásilné komunikace probíhal v klidnějším tempu mimo zahradu, kde děti tvořily obrbubliny, hrály pinkpong nebo si dělaly palačinku.Příchozí sie mohli taktéž zůčastnit kurzu romštiny se zpěvy, prohlédnout si výstavu nebo směnit věci v bazárku. DJ Dread K hrál starý ověřený pecky a k ohni ho večer vystřídal Honza Koláček s harmonikou. Pokřtili jsme saunu, takže Buďánkami se míhaly růžolící děvy v ručníkách. Mama-ya Papa-ya sehráli akční site specific divadlo inspirované buďánkovskými obyvateli z časů zlatých a idylických.
Celé odpoledne bylo věru podařené a sousedsky milé. A noc veselá, zpěvná a bujará.

Příští rok zase tu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv a jeho autorem je přemek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.